Вступ

 

Чи можеш ти з впевнінестю сказати - хто ти такий, сучасний українец, хто твої батьки і чия кров тече в твоїх жилах? Чи можемо ми вважати, що племена, які заселяли Українську землю, були праукраїнськими?

Протягом століть одні племена змінювали чи витісняли інших, один етнос вливався в іншій - скіфи, гуни, сармати, слов'яни, половці, татари та інші народи - краплини нашої крові.Звичайно людність Північного Причорномор'я не була етнічно однорідна протягом тисячоліть. Але, незважаючи на різне переселення та асиміляцію, ядро етносу залишалося постійним, зберігало історичну пам'ять, звичаї, вірування. Інакше не бути нам тими, ким є нині. Наша кров не розмилася протягом довготривалих війн, поневолення, лихоліть, що випали на долю нашого народу.

Зате змінюється наше уявлення про життя далеких пращурів. Якщо раніше вчені вважали, що територія України була залюдненна 150-200 тис. років тому,та нове сенсаційне відкриття у 70-х роках минулого століття палеолітичної стоянки біля селища Королеве в Закарпатті внесло корективи в історичну науку. Результати досліджень виявили 16 культурних шарів, сто тисяч культурних знахідок серед яких - знаряддя праці кроманьйонців, неандертальців, пітекантропів. Вдалося встановити генетичний звя'зок прадавніх культур, простежити еволюцію знарядь праці впродовж мільйона років.

Нині вважають, що залюдненя України відбувалося не зі сходу на захід, як гадали раніше, а із Західної та Південної Європи. І відбулося це приблизно мільйона років тому.

Ми вважаємо, що український народ має органічний, спадкоємний зв'язок із найдавнішими мешканцями української землі, незважаючи на злиття різних племен, їхні міграції чи змішування.

Для полекшення сприйняття процесів, що відбувались на нашій землі поділимо нашу історію на кілька етапів:

Трипільська доба (середина VI-III тисячоліття до н.ч.)

Арійська доба (ІІ тисячоліття до н.ч.)

Кімерійсько-скіфсько-сарматська доба (Х ст.до н.ч.-ІІІ ст.н.ч.)

Слов'янська доба (приблизно І тисячоліття н.ч.)

Доба Русі-України (від VІІ ст. Н.ч.)

Це все наша історія,це все наша память,цце наше тисячолітне коріння...