СВІТОВИДОВЕ ПОЛЕ

Коли ж все-таки виник Львів? Невже насправді на пустому місці його збудував Данило Галицький на честь свого сина Льва?
І, можливо, гості зі стольного Києва скажуть: ”Так , 13 століття, тут язичників і не було”. Так прикро стане на душі, що у рідному місті не має святих місць прабатьків. Проте, як правило, міста на порожньому місці не виникали. Особливо в давній історії.
І ось ми випадково дізнаємося про велику кількість язичницьких топонімів у Львові. Починаючи з чисельних гір і пагорбів, котрі кільцем обступили Львівську котловину. Галич-гора, вона ж гора пізнання чи тепла гора; Красна гора – в слов’янських народів – місця ритуального весняного очищення; Юрська гора – уособлює всепереможну силу Сонця, що поборола василіска; Кортум-гора – гора жалю, осінніх тризн, цвинтарів і місце виміру справедливості – гора страчення; Лиса гора, гора Рода, гора Хомець і Світовидове поле - вони не можуть бути випадковими у виднокраю Львова.
Зберігся унікальний рельєф гряди Високого Замку – Кривчиці.
Якщо виділити на карті району назви, які своїм походженням завдячують праслов’янським кореням (Род-гора, Світовидове поле, гора Хомець, потік Марунка), співставити їх знаходження із зовнішніми християнськими церквами та археологією (праслов’янських капищ і городища)… то вийде система язичницьких капищ у формі чіткого, майже правильного ромба із капищем Бога Богів Свитовида в центрі.
Це була система укріплень та язичницьких капищ, які становили єдиний комплекс. Тут була навіть замаскована валами та складками рельєфу дорога, котру нелегко знайти навіть добре знаючи місцевість. Але цими дорогами, там де їх не знищив кар’єр, донині ходять львівські жителі. Ця дорога і майданчики, де стояли ідоли та приносилися жертви, вже тоді були вимощені вапняними плитами. З археологічної точки зору прадавнє місто добре збереглося. І ті, хто мандруватиме стежками навколо Світовидового поля, зможуть відчути ауру дивного спокою, що панує у цих місцях.
Збереглися й залишки городища на горі Род. Вона майже нависає над залізничною колією, отож, його добре видно з поїзда при вۥїзді до Львова зі Сходу.
Приїжджайте у Львів, місто-феномен, місто-національний герой. Не дивуйтеся, чому такі великі патріотичні відчуття у львів’ян. Цим завдячуємо таємничій властивості простору, на якому стоїть наше рідне місто, де людина може відчути істинний дотик Богів, подих Всесвіту…
Жриця Галицька Ярина